03-06-2022İngilizce günümüzde bilmeyi neredeyse zorunlu kıldığı bir dildir. İş hayatında, akademik hayatta, sosyal hayatta farklı kültürlerle ilişki içerisinde olan ya da yeni kültürler tanımak isteyen pek çok kişi İngilizce öğrenmek ve çeşitli nedenlerden dolayı ABD dil eğitimi almak ister. Bunun sonucunda diledikleri yerde İngilizce konuşabilir, istedikleri sınavlara katılabilir, pratik ve akademik anlamda İngilizce bilgilerini geliştirebilir, eğitim ve iş yaşamlarını dil konusunda bir problem yaşamadan sürdürebilir, farklı kültürler ve kazanımlar edinebilirler. 


ABD dil eğitimi kapsamında çok sayıda farklı programdan yararlanmak, okul, konaklama, şehir, eğitim programı ve eğitim süresi seçmek mümkündür. ABD; eğitim kalitesi, çok sayıda alternatif sunması, bilim, sanat ve teknolojideki ileri konumu gibi pek çok noktada ABD dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçların üst düzey kalite ile karşılamayı başarmaktadır.


Farklı dillerden ve ülkelerden insanların buluşma noktası haline gelen ABD, içinde barınan farklı kültürler nedeniyle mutlaka keşfedilmesi gereken bir ülke olarak kabul edilir. Bu nedenle hemen her insan hayatı boyunca bir kez ABD’yi görmek ve keşfetmek ister. ABD dil eğitimi alan kişiler dil eğitimi, sertifika ya da yüksek lisans gibi eğitimler sırasında bir yandan dil eğitimlerini alırken bir yandan da bu ülkeyi gezme fırsatını elde ederler.


ABD dil eğitimi, özellikle uzun süreli eğitim programları söz konusu olduğunda İngiltere’ye oranlar çok daha uygun maliyetlere sahiptir. İngiliz Sterlini karşısında Amerikan Doları’nın daha düşük olması dil okulu eğitim bedeli başta olmak üzere tüm ekonomik gereksinimlerde avantaj sağlar. ABD dil eğitimi almak isteyen kişiler çok farklı alternatifler bulunmasından dolayı bütçelerine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine en uygun eğitim programını seçebilirler. Almış oldukları F-1 vizesi, alınan eğitimin yetersiz gelmesi ya da farklı programlarla birleştirilmek istenmesi durumunda ülkeye dönüş yapma gereksinimi olmadan uzatılabilir.


ABD Dil Eğitimi Avantajlarından Yararlanın


ABD dil eğitimi almak isteyen kişiler New York, Chicago, North Lauderdale, Seattle, Atlanta, San Francisco, Ohio, Santa Barbara, Irvine, Boston, Miami, Washington, Philadelphia, Pennsylvania, Berkeley, Orlando, Los Angeles ve San Diego şehirlerinde bulunan dil eğitimi okullarını sıklıkla tercih ederler.


En çok tercih edilen ABD dil eğitimi programları ise genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi, TOEFL hazırlık, Gmat hazırlık, SAT hazırlık ve Gre hazırlık olarak sıralanabilir.


Her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenci ABD dil eğitimi programlarına katılarak İngilizce öğrenmekte ya da İngilizce dil bilgisini daha üst noktalara taşımaktadır. ABD dil eğitimini diğer ülkelerdeki dil eğitimine göre cazip kılan etkenlerin başında kampüs içinde eğitim alma imkanının diğer ülkelere oranla çok daha yüksek olması gelir. Bunun nedeni ABD’de üniversite kampüslerinde ve özel dil okullarının bünyesinde birçok farklı dil okulunun bulunmasıdır. Öğrenciler seçtikleri dil eğitim okulunda, seviye tespit sınavları sonucu kendileri için en uygun sınıfa yerleştirilirler. ABD dil eğitiminin sık tercih edilmesinin diğer nedenleri ise başlangıç tarihinin esnek olması, farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli programların bulunması, her seviyeye uygun sınıflarda eğitim imkanı sunulması, farklı şehirlere eğitim alınabilmesi ve öğrencilerin beklentilerine uygun konaklama imkanlarından yararlanabilmesi şeklinde sıralanabilir. 


ABD’de kampüs bünyesinde yer alan dil kursları ABD dil eğitimi alan öğrencilere hem ABD’li hem diğer ülkelerden öğrencilerle iletişim kurma, kampüs olanaklarından faydalanma ve yürüyüş mesafesindeki konaklama imkanlarını tercih etme fırsatı sunar. ABD dil eğitimini tamamlayan öğrenciler en prestijli üniversitelerden sertifikalarını alabilirler. Bu CV’lerine ekleyebilecekleri çok önemli bir avantajdır. Ayrıca bu okullarda sertifika, üniversite ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Dil kursu sona erdikten sonra da üniversitedeki kontaklarını geliştirme imkanını değerlendirebilirler.


Özel dil okulları bünyesindeki dil kursları da ABD dil eğitimi almak isteyen öğrencilere pek çok farklı kolaylık sağlar. Her Pazartesi günü başlayan programlar, farklı seviyelere uygun sınıflar olması, birebir ve yoğun ders imkanları, sınav hazırlık programları ve sosyal aktiviteler bunlar arasında sayılabilir.


ABD Dil Eğitimi Programları Arasından Beklentilerinize En Uygun Tercihi YapabilirsinizABD eğitim kalitesi yüksek okullarında dil eğitimi ile pek çok ülkeden öğrencilere ev sahipliği yapar. ABD vizesi almak isteyen öğrencilerin haftalık en az 18 saatlik dil eğitim programlarına kayıt yaptırmaları gerekir. Böylece hem iyi derecede İngilizce öğrenir hem farklı kültürlerle tanışır hem de iş hayatları için doğru bir adım atmış olurlar. Bu nedenle her yıl çok daha fazla kişi ABD dil eğitimi almayı tercih etmektedir.


ABD’de AAIEP, ACCET ve ALTO gibi farklı kurumların akredite ettiği dil okulları son derece yaygın olmakla birlikte bu akreditasyon aynı zamanda dil okullarının kalitesini gözler önüne seren bir etken olarak kabul edilir. Söz konusu dil okulları öğretmen, fiziksel ortam, müfredat ve öğrenci hizmetleri gibi konularda belirli standartları sağlamaları konusunda titizlikle denetlenir.

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
FİYAT TEKLİFİ AL