Web Sitesi Çeviri Hizmeti 


İnternet kullanımının giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak insanlar hem vakit geçirmek hem yeni şeyler öğrenmek için internette daha fazla vakit harcıyor. Bu da internet sitelerine olan ilginin giderek artmasını sağlıyor. Kişisel kullanımın yanı sıra firmaların da web sitesi olması günümüzde neredeyse bir zorunluluk olarak kabul ediliyor. Giderek büyüyen teknolojik atılımların etkisi ile web sitesi çevirisi giderek daha önemli bir hale geliyor. Şirketler için web sitesi içerisinde bulunduğumuz internet çağında kendilerini, ürün ve hizmetlerini uluslararası pazara tanıtmanın en etkili ve hızlı yolları arasında yer alıyor. Firmalar internet aracılığı ile kitlelere en az maliyetle en etkili şekilde ulaşabiliyor. Web sitesinin farklı dillere çevrilmesi, herhangi bir şirketin ya da hizmetin bulunduğu ülke dışındaki müşterilerini de önemsediğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. İnternet sitelerinde yabancı dillerde versiyonlara sahip olan firmalar, yeni pazarlama açılma konusunda son derece avantajlı hale geliyorlar. 


Kurumsal kimliğin bir başka ülkeye taşımanın bazı güçlükleri vardır. Ancak söz konusu iş hakkında bilgi sahibi, ulaşılmak istenilen kitleyi hedefleyen ve mevcut sloganları yerelleştirme konusunda başarılı olan çevirmenler rakiplerin önüne geçilmesinde etkili bir rol oynayabilir. Başarılı bir çalışma ile satılmak istenilen ürün ya da hizmet yeni girilen pazarda kolayca satılabilir ve hedef kitleye başarılı bir şekilde hitap edilebilir.


Uluay Çeviri Hizmetleri Web Sitesi Yerelleştirme Hizmetleri Sunuyor


Web sitesi çevirisinde, diğer çeviri hizmetlerine oranla çok daha fazla teknik bilgi gerekir. Bunun yanı sıra çeviri yapacak olan kişinin; söz konusu yabancı dilin konuşulduğu ülkenin kültürüne, yaşam tarzına halim olması ve dil özelliklerine hakim olması istenilir. 


Web sitesi yerelleştirme son zamanların en çok talep gören hizmetlerinden biridir. Yerelleştirme; herhangi bir web sitesinin içeriğinin belirli bir hedef kültüre ait dilsel, kültürel, teknik ve yasal gerekliliklerinin ve planlanmış olan iletişim amaçlarının yerine getirilmesi için uyarlanmasıdır. Küreselleşme yolundaki en önemli adımlardan biri, müşterilerin dilini konuşan yerel bir web sitesine sahip olunmasıdır. Girdiği yeni bir pazarda uzun soluklu olmayı hedefleyen şirketler; web sitesi yerelleştirmesinin, yerelleştirilen web sitesinin iletişim amaçlarını aktarmak anlamına geldiğini göz önünde bulundurmalıdır. Titizlikle ve profesyonelce çalışılmış bir web sitesine sahip olmak, müşteriler ile iletişim kurmayı sağlamasının yanı sıra müşterilerin gözünde profesyonelliğin de teminatı olarak kabul edilir. 


Kendi ana pazarı dışındaki pazarlarda da varlık göstermek isteyen şahısların ve şirketlerin, ürünlerini ve hizmetlerini diğer dillere tercüme edip reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaya başlaması web sitesi çeviri hizmetlerinin ön plana çıkmasının temel nedenidir. Web sitesi çevirilerinde öncelik her zaman için ürünün ve pazarın iyi tanınması olmalıdır. Web sitesi çevirisi hizmetleri sırasında kelimesi kelimesine bir çeviridense edebi ve akıcı bir dil kullanılmalıdır.


Bizimle İletişime Geçerek Fiyatlama Alabilirsiniz


Uluay Çeviri Hizmetleri olarak sektörümüzdeki deneyimimiz ve 45 dilde verdiğimiz çeviri hizmetleri ile iş ortaklarımızın hedef pazarlarına en kolay ve en etkili şekilde ulaşabilmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. İş ortaklarımızın kurumsal imajlarını doğru ve güçlü bir şekilde yansıtabilmeleri için web sitelerini alanlarında uzman ekibimiz ile çeviriyor, kontrollerden geçiriyor ve uluslararası yayına hazır hale getiriyoruz. Alanında uzman ve donanımlı çevirmenlerimizle web sitesi çeviri hizmetlerini güvenilir, hızlı ve kaliteli bir şekilde tamamlıyoruz. 


Oldukça dikkat ve ciddiyet gerektiren bir konu olan web sitesi çevirisi hizmetlerinde deneyimli olan ekibimiz aracılığı ile çevirinin doğru olabilmesi için kelimenin tam anlamını karşılayacak çeviriyi yapmaya özen gösteriyoruz. 


Öncelikle web sitesi çevirisi hizmetleri kapsamında araştırma ve planlamayı yapıyoruz. Ardından çevirinin yapılacağı web sitesindeki konuya uygun olacak şekilde en etkili, doğru ve eksiksiz çevirileri yapmak için çalışmalara başlıyoruz. İşe başlamadan önce iş ortaklarımızdan gerekli bilgileri temin ediyoruz. İşletme, marka, mesaj ve hedef kitle hakkında bilgi ediniyor ve yeni bir dilde neler yapılabileceğimizi planlamaya başlıyoruz. Web sitesi çevirisinden önce; müşterilerimizin ürünlerinin ve hizmetlerinin hedef pazarlardaki terminolojilerini araştırıyor, anahtar kelime analizlerini alıyor ve bir rapor sunuyoruz. Karşılıklı olarak mutabık kaldığımız noktada ilgili rapor doğrultusunda projeye başlıyoruz. 


Müşterilerimizin bilgilerinin ve teknik belgelerinin gizliliğine en üst düzeyde önem veriyoruz. Müşterilerimiz ile aramızdaki uzun süreli ilişkileri bu güven temelinde kuruyor ve gizlilik konusundaki hassasiyetimizden asla taviz vermiyoruz. Web sitesi çeviri hizmetlerimiz kapsamında deneyimli ekibimiz ile en yüksek kalitede ve mümkün olan en hızlı şekilde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Anahtar kelime çalışmalarının da dahil olduğu kapsamlı ön çalışmalarımız ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayan projelere imza atıyoruz. 


Siz de web sitesi çevirisi hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz ve fiyatlamalarımız hakkında daha detaylı bilgi edilenebilirsiniz. Hem kaynak dili hem de hedef dili en iyi şekilde kullanan uzman ekibimiz aracılığı ile sunduğumuz güvenilir, kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Uluay Çeviri Hizmetleri çeviri hizmetine başlamadan önce ürünlerinizin, hizmetlerinizin hedef pazarlardaki terminolojisini araştırır, anahtar kelime analizlerini alır ve size bir rapor sunar. Karşılıklı mutabık kaldığımız rapor doğrultusunda projeye başlar.

İyi bir web site tercümesinde işimiz sadece tercüme değildir. Analiz ve Raporlama önemli bir faktördür. Ayrıca Web siteniz sizin vitrininizdir. Burada bize tanınan zaman vitrininize gelen insan sayısında o kadar katkı sağlayacaktır. Ayrıca içeriklerinizin yoğunluğu, web sitenizdeki sayfa sayılarınız da hizmetimizin teslim süresini etkileyen önemli bir faktördür. Bu konuda karşılıklı mutabık kaldıktan sonra projenize başlamaktayız.

Hayır, Uluay Çeviri Hizmetleri size en hızlı çözümleri sunacaktır ancak web sitenize tüm dillerde seo uyumlu içerik üretmeye devam etmeniz gerekmektedir. Böylelikle ilk 6 ayda %60 a varan başarılı bir trafik elde etmiş olacaksınız. Buradaki diğer önemli faktör hedef pazarlardaki rekabet analizidir.

Uluay Çeviri Hizmetleri E-ticaret siteleri, Medya siteleri, Düzenli içerik üreten web siteleri ile anlaşmalı bir şekilde çalışmaktadır. Web sitesine aktif içerik üreten müşterilerimizin takibini biz gerçekleştirmekteyiz ve anlık olarak tercümesini tamamlayıp diğer dil seçeneklerinize de eklemekteyiz.

Evet, Arama Motorları sadece ana dildeki içerik zenginliğinize ve görsel kalitenizi baz almaz. İçeriklerinizin diğer dillerde tercüme edilmesi Ana dilinizdeki trafiğinizi olumlu yönde etkiler.

Öncelikle bizimle paylaştığınız web sitenizi, web uzmanlarımız tarafından analiz etmekteyiz. Tüm sayfalarınızdaki yazıları kelime hesaplayıcılarımızla hesapladıktan sonra sizlere en uygun fiyat teklifini iletmekteyiz.
FİYAT TEKLİFİ AL