Ticari Tercüme


Bankacılık sektörüne, sigortacılık ve yatırım danışmanlığı sektörüne, finans sektörüne, bankalara, fabrikalara, holdinglere, finans şirketlerine, ithalat ihracat yapan şirketlere yönelik olarak raporların, bilançoların ve evrakların hedef dile aktarılması ticari çeviri olarak adlandırılır. Daha genel bir tanımı ile ticari çeviri, iş hayatında kullanılmakta olan tüm belgeleri içeren çeviri türüdür. Hesapların ve para akışının temel konular olduğu; bankacılık, finans ve sigorta sektörlerinde hatalı bir çeviri ile karşı karşıya kalınması kesinlikle kabul edilemez. Bununla birlikte ana dildeki ticari evrakların anlaşılması bile kullanılan terminoloji nedeniyle çoğu kişi tarafından zor olarak kabul edilebilir. Bu nedenle ticari çeviri hizmetine konu olan belgenin hedef dile doğru bir şekilde iletilmesi son derece önemli bir konu olup titizlikle ele alınmalıdır.


Hem ülke içerisinde hem de ülke dışında ticari faaliyet gösteren kurumlar ve kuruluşlar bazı yazışmalar yapma ihtiyacı söz konusudur. Bu yazışmalar genellikle ticari faaliyetlerini sürdürdükleri kişilere ve kuruluşlara yönelik olarak şirket hakkında düzenlenen; raporları, yıllık faaliyetleri, faturaları, bilançoları, alım - satım işlemlerini, ithalat ve ihracat işlemleri için gereken evrakları, gelir ve giderlerini gösteren yazıları içerir.


Ticari çeviri hizmetleri alan şirketlein; yeni pazarlara ve kitlelere işlerini ulaştırmayı, ekonomik faaliyetlerini geliştirmeyi, farklı ülkelerdeki işletmeler ya da şahıslar ile iş birliklerini güçlendirmeyi ve net bir iletişim kurmayı hedeflediği bilinir.


Uluay 45 Dilde Profesyonel Çeviri Hizmetleri Veriyor


Ticari çeviri hizmetlerinin dile hakim ancak söz konusu alanda uzman olmayan kişilerce verilmesi kurum imajının zedelenmesinin yanı sıra ticari zarar oluşması riskini de barındırır. Ticari çeviri işlemlerinin başarılı olması için hedef dilin, kültürün ve metin özelliklerinin bilinmesi gerekir. Ticari çevirilerin her koşulda hatasız ve eksiksiz bir şekilde yapılması son derece önemlidir. Kaynak metne sadık kalınması ve teknik terimlerin doğrudan çevrilmesi ticari çeviriler ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir.


Ticari çeviri hizmetlerinin; işletme, ekonomi, yatırım, iktisat, finans, yatırım ve ticaret hukuku gibi alanlarda deneyimli, profesyonel çevirmenlerce verilmesi gerekir. Terminolojiye hakim olmanın zorunluluk olduğu ticari metin çevirilerinin başarılı olabilmesi için metinlerin yoruma kapalı bir şekilde çevrilmesi gerekir.


Ticari işletmelerin nihai hedefi kar elde etmek olup ticari çeviri hizmetlerine konu olan evraklarda yapılan herhangi bir hata hukuki açıdan zor durumda kalınmasına ya da ticari zarara uğranmasına neden olabileceğinden son derece risklidir. Ticari çeviri hizmetleri verilirken yalnızca kaynak dilin ve hedef dilin bilinmesi yeterli değildir. Ticari belgelerde kullanılan hukuki ve ticari terminolojinin anlaşılması da son derece önemlidir. Ticari çeviri hizmetlerine konu olan belgelere ilişkin sorumluluk çeviri bürolarının üzerindedir. Bunun yanı sıra ticari çeviri hizmetleri verilirken hukuka uygunluğa da özen gösterilmelidir.

Whatsapp Destek İçin Tıklayın


Ticari Çeviri Hizmetleri İçin Bizimle İletişim Kurabilirsiniz


Ticari konular ile ilgili olan evrakların çok büyük kısmı yüksek düzeyde öneme sahip bulunuyor. Bu nedenle ticarete taraf olanlar açısından gizliliğin sağlanması en önemli konular arasında yer alıyor. Ticari çeviri hizmetlerimiz kapsamında müşterilerimiz ile gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Bu sayede müşterilerimize ait özel bilgilerin 3.kişilerle ya da kuruluşlarla paylaşılması konusunda güvenliği üst düzeyde sağlıyoruz. Ticari kurumların ve kuruluşların ticari çeviri söz konusu olduğunda tek bir harf ya da rakam hatasını kabul etmediğin bilinciyle ticari çeviri hizmetlerimizde hassasiyetimizi en üst noktada tutuyoruz. Özenle seçilmiş deneyimli ekibimiz ticari çeviri alanında uzman olup ticari çeviri terminolojisine hakimiyetleri ile ön plana çıkıyorlar.


Alanında deneyimli kadromuz ile hızlı ve kaliteli hizmet veriliyor ve müşteri memnuniyetimizi en üst düzeyde tutmak için özen gösteriyoruz. Tüm ticari belgelerin çeviri işlemlerini yetkin ekibimiz aracılığı ile gerçekleştiriyoruz.Ticari yazışmaları, bilançoları, tüzükleri ve mevzuatları, ihaleleri, bankacılık ve finans işlemlerini, ticari sicil gazetelerini, sözleşmeleri, raporları ve her tür ticari evrakı uzman çevirmenlerimiz aracılığı ile en kısa sürede ve en kusursuz şekilde tamamlayıp tercüme ediyoruz. Ticari çeviri hizmetlerinde kullandığımız uluslararası ticari ifadeler ve resmi yazışma formatı ile müşterilerimizin işlerindeki profesyonelliğin temsilcisi olmayı hedefliyoruz.Ticari çeviri hizmetlerimizde ticari literatüre uygun olacak şekilde, herhangi bir yoruma dayanmayan, net ve anlaşılır cümleler kullanmaya özem gösteriyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ticari işletmelerin nihai hedefi kâr elde etmektir. Profesyonel ticari çeviri hizmetlerinden yararlanılmaması sonucunda ortaya çıkan bir hata hukuki açıdan zor durumda kalınmasına ya da ticari zarara uğranmasına neden olabilir. Ayrıca ticari çeviri hizmetleri şirketlerin yeni pazarlara ve kitlelere ulaşması, ekonomik faaliyetlerini genişletmeleri, farklı ülkelerdeki kişilerle ve işletmelerle işbirlikleri yapmaları ve doğru iletişim kurmaları konusunda da avantaj sağlar.

Uluay Çeviri Hizmetleri olarak müşterilerimiz ile gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Böylece gizliliğin sağlanmasının çok önemli olduğu ticarette müşterilerimize ait özel bilgilerin 3.kişilerle ya da kuruluşlarla paylaşılması konusunda üst düzey güvenlik sağlıyoruz. Ticari çeviri terminolojisine hakim çevirmen ekibimiz ile hızlı ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

Ticari Çeviri hizmetleri uluslararası yazışmalarınız, telekonferanslarınız, çeşitli ticari evraklarınız gibi birçok alanda değerlendirilir. Dilerseniz Aylık Çeviri Abonmanlığı ya da münferit fiyat seçeneklerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Ticari çeviri sürecinin tamamlanmasının ardından dosyalarınızı size mail, kargo gibi yöntemlerle ulaştırabiliriz. Eğer ıslak imzalı olarak teslim talep ederseniz ücretsiz kargo ile imzalı kaşeli gönderim sağlayabiliriz.
Ortalama: 5 (Toplam 4 müşteri görüşü)

Yorumlar


İlk ticari çeviri ihtiyacımda Uluay Çeviri Hizmetleri’nin muhteşem ekibi ile yollarımın kesişmesi sanırım en büyük şansımdı. Süreç tamamen profesyonellerin kontrolündeydi. Bunun sonucunda ortaya tek kelimeyle kusursuz bir çeviri çıktı. Hepinize teşekkür ederim.
Uluay Çeviri Hizmetleri’nden aldığım yeminli ticari tercüme hizmeti sayesinde önemli bir süreci sıkıntısız atlatabildim. Hızınız, profesyonelliğiniz ve kaliteniz için söylenebilecek tek bir kelime yok!
Çok önemli belgelerin çevirisi için Uluay Çeviri Hizmetleri’ne başvurdum. Gizlilik prensibine uyulması benim için çok önemliydi. Bu konuda da çeviride de karşılaştığım sonuç mükemmel oldu. Süpersiniz!
Ticari çeviri konusunda gideceğiniz adresi aramakla zaman kaybetmeyin. Profesyonel ekibi, hızı, kalitesi ve uygun fiyatlarıyla ön plana çıkan Uluay Çeviri Hizmetleri’ni herkese tavsiye ediyorum. Muhteşem ekibinize çok teşekkür ederim.
FİYAT TEKLİFİ AL