Ticaret dünyası ile kitleler arasındaki en önemli bağ olan reklamlar, gelişen teknolojiyle birlikte yalnızca kaynak ülkesiyle sınırlı kalmayıp uluslararası ve kültürler arası niteliğe sahiptir. İletişim ağlarının her geçen gün genişlemesi sayesinde ürün ve hizmetler dünyanın dört bir yanında kadar ulaşması mümkündür. Bu nedenle, ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılması için dünya dillerinden tanıtım yapılması önemlidir.Küresel iletişim kolaylaştıkça, yeni ülkelere ve farklı pazarlara girme konusunda harekete geçen şirketlerin; hedef pazarlarında yürütecek oldukları reklam kampanyalarının hedef kitlelerine en etkili ve doğru şekilde ulaşmasını istiyor. Bu nedenle yerel kültüre ve dile hakim olan profesyonellerden çeviri hizmetleri almayı tercih ediyorlar. Ürünlerin ve hizmetlerin tüm yönleri ile tüketicilere tanıtılması önemlidir. Bu nedenle ürünün kullanım kılavuzundan, şirket faaliyetlerinin tanıtımına ve sosyal sorumluluk projelerine kadar geniş bir yelpazede reklam çeviri hizmetlerinden yararlanılmasına ihtiyaç duyulur.


Reklam metni çevirileri yapılırken; hitap edilmek istenilen kitle, sektörle ilgili terimler, sunulacak ürün ve hizmetlerin kalitesi öncelikle olmak üzere pek çok farklı etken göz önünde bulundurulur. Hitap edilecek olan hedef kitlenin dil kullanımı ve iletişim alışkanlıkları hakkında fikir sahibi olunması, reklam çeviri hizmetlerinin başarılı olabilmesi için son derece önemlidir. Yapılacak olan reklam çalışmalarının istenilen amaca ulaşabilmesi için reklam metin çevirileri titizlikle yapılmalıdır. Çeviri konusunda her tercüme bürosunun belirli standartları sağlaması zorunlu olmakla birlikte doğru ve kaliteli bir çeviri yapılması için kelimelerin ve cümlelerin anlamlı bir şekilde bir araya getirilmesi yeterli değildir.


Profesyonel reklam çeviri hizmetleri söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri çevirinin hedef kitleye uygunluğu olarak kabul edilir. Başarılı reklam çevirileri yapılabilmesi için; çevirmenin hem kaynak dile hem de ana dile, kendi ana dili seviyesinde hakim olması gerekir. Aynı zamanda çevirmenin hedef kitleye ulaştırılmak istenilen semantik anlamı doğal bir şekilde ifade etmesini sağlayacak yaratıcılığa sahip olması da son derece önemlidir.


Reklam Çeviri Hizmetleri İçin Doğru Adres: Uluay Çeviri Hizmetleri


Ürünlerini ve hizmetlerini potansiyel müşterilerine tanıtmak isteyen işletmelerin elindeki en önemli kaynak reklam faaliyetleridir. Bu anlayış çerçevesinde, küresel işletmelerin reklamlarını farklı ülkelerdeki tüketicilere ulaştırmak istemesi reklam çeviri hizmetlerine duyulan ihtiyacın temel sebebidir.


Seçimlerimiz üzerinde önemli bir rol oynayan reklamların sahip olduğu gücün farklı dillerde de sağlanabilmesi noktasında, doğru ve etkili reklam çeviri hizmetleri önemli bir hale gelir. Reklam çeviri hizmetleri sayesinde, ürünler ve hizmetler dünyanın farklı bölgelerindeki geniş kitlelere tanıtılır. Giderek popüler hale gelen dijital reklamlar sayesinde farklı ülkelerdeki ürün ve hizmetlerin tüm dünyada takip edilebilir olması reklam çeviri hizmetlerine duyulan ihtiyacı artırmıştır.

Whatsapp Destek İçin Tıklayın


Reklamların istenilen etkiyi yaratabilmesi için akılda kalıcı ve çarpıcı olması gerekir. Doğru sloganın kullanılması ve ürünün bu şekilde tanıtılması, tüketicinin hafızasında kalıcı yer edinmeyi sağlar. Bu nedenle global markalar, yerel dillerinde kullandıkları sloganların hedef pazarları olan farklı ülkelerin dillerinde de aynı şekilde çarpıcı olması için uzman çevirmenler ile çalışma ihtiyacı duyabilir. Reklam çevirisi yapılırken temel bir araç belirlenmeli ve tüketiciyi ürüne yönlendirmek için nasıl bir dil kullanılması gerektiği, yerel dille farklı diller arasında bağlantının nasıl sağlanabileceği gibi soruların yanıtları bulunmalıdır. Doğru ve etkili bir reklam çevirisi ile ürün ve hizmetlerin dijital pazarda önemli bir konuma gelmesi mümkündür.


Uluay Çeviri Hizmetleri’nden Yararlanmak İçin Bize Ulaşabilirsiniz


Uluay Çeviri Hizmetleri olarak 45 dilde çeviri hizmeti sağlamaya devam ediyoruz. Reklam çevirisi hizmetlerimizde; içeriğin çevirinin yapılacak olduğu dile ve kültüre uygun olacak şekilde biçimlendirilmesine özen gösteriyoruz. Reklam çeviri hizmetlerimizi iş ortaklarımıza sunarken, reklamcılık alanında kullanılan ilkeler çerçevesinde ilerliyoruz. Bu ilkelere bağlı olarak; hedef kitleye uygun, söz konusu ürünün ya da hizmetin en önemli özelliğini vurgulayan, markanın tüketicinin aklında kalmasını sağlayan reklam çevirileri yapıyoruz. Reklam metninin hedef dilin kültürüne, değerlerine, normlarına ve deyişlerine uygun olması konusunda titizlikle çalışıyoruz. Tüm projelerimizde reklam metinlerinizin ve reklam videolarınızın içeriklerini anlam bütünlüğünü koruyarak ve en uygun formatta hedef dile çeviriyoruz.


Söz konusu ürünün ya da hizmetin her zaman tercih edilmesini sağlayacak kaliteye ve etkinliğe sahip online reklam çevirisi desteği sağlıyoruz. Bu esnada, reklam metinleri çevirilerini, kullanılacak olduğu iletişim kanalına uygun bir şekilde yapılandırıyoruz. Ürün ya da hizmet sunan müşterilerimizin bakış açısını benimseyip satış odaklı hareket ediyoruz. Bunu sağlamak için reklamcı gibi düşünmeye, ürünü ya da hizmeti çevirinin yapılacağı dilde en güzel şekilde ifade etmeye odaklanıyoruz. Reklam metinlerini; ilgi uyandıracak ve tüketicilerin aklında kalacak şekilde, uzman kadromuzun titiz çalışmalarıyla ve en uygun ücretler ile çevirerek üst düzey hizmet sunuyoruz.

Alanında uzman ekibimiz ile ürünün ya da hizmetin hedef kitlesinin ulusal, ekonomik ve sosyo-kültürel özelliklerini dikkate alıyoruz. Bu bilgiler ışığında verimli ve hedef pazar ile en uyumlu olacak şekilde reklam çeviri hizmeti sunuyoruz.Reklam kampanyalarının başarısında, reklam çevirisinde kullanılan sosyal ve profesyonel terminolojinin öneminin bilinciyle hedef dilin konuşulduğu ülkedeki politik durum, reklamın yayınlanacağı platform gibi noktaları göz önünde bulundurup kelimeleri özenle seçiyoruz.

Reklam çeviri projelerimizi iş ortaklarımıza teslim etmeden önce birçok kez titizlikle inceliyor, revizyondan geçiriyor ve en kusursuz hale ulaştırmayı hedefliyoruz. Deneyimli ekibimizin özenli çalışmalar ile hazırladığı ve hassas bir şekilde denetlenen çeviri metinlerimizi, sizlere en yüksek kalitede sunuyoruz. Siz de hem Türkçe’den 45 dile hem de çapraz dillerde Native tercümeleri ile verdiğimiz reklam çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçerek, iş ortaklarımıza sunduğumuz profesyonel çözümlerden yararlanma avantajını elde edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Uluay Çeviri Hizmetleri sloganlarınıza hedef dilde karşılık üretmektedir. Bu süreç kimi zaman 1 hafta sürebilir ve sizlere üretilen slogan çevirisi ile ilgili seçenekler sunulmaktadır.

Reklam metinlerinde kelime fiyatı ile çalışmaktayız. Native tercüman ve Kreatif bir ekip ile çözüm sunmaktayız. İçeriğinize göre en geç 1 saat içerisinde kişisel müşteri danışmanınız sizlere detaylı teklifi iletecektir.

Günümüzde Dijital platformlar sizlerin uluslararası kaynaklarda ulaşılabilirliğinizi ve görünürlüğünüzü arttıracaktır. Burada en önemli kriter Dijital Reklam Tercümelerinizin içerik kalitesidir. Böylelikle alacağınız lipsing, dublaj, altyazı veya seslendirme hizmetleri çok daha kaliteli olacaktır.

Evet, Uluay Çeviri Hizmetleri olarak 20dilde Seslendirme hizmeti sağlamaktayız. Tüm Seslerimiz Native Seslendirmenler tarafından sağlanmaktadır.

Evet, Görsel Reklamlarınız, Broşürleriniz, Flyerlarınız, Dijital Reklamlarınız içeriği ve formatı korunarak aynı Grafikerlerimiz tarafından tasarımı yapıldıktan sonra teslim edilmektedir.

Reklam tercümelerinde emek sabit ama sonuçlar hüsran olabilir. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli nokta sizinle tüm süreç boyunca irtibatta kalacağımız için sonuçlar hem istediğiniz hem de hayalinizin ötesinde olacaktır.
Ortalama: 5 (Toplam 4 müşteri görüşü)

Yorumlar


Reklam çevirisi oldukça riskli olduğundan alacağım hizmet konusunda çok seçiciydim. Uluay Çeviri Hizmetleri tavsiye edilince doğrudan kendileriyle iletişim kurdu. Hızlı, özenli ve son derece kaliteli bir hizmet aldım. Herkese tavsiye ederim.
Uluay Çeviri Hizmetleri çok acil bir reklam çevirisi ihtiyacımda adeta kurtarıcım oldu. Ekibin ilgili, profesyonel yaklaşımı ve açıkça fark edilen uzmanlığı emin ellerde hissetmemi sağladı. Teslim aldığım çeviri ise bu düşüncemde haklı olduğumun ispatıydı. Harikasınız!
Reklam çevirisi ihtiyaçlarımız için uzun zamandır Uluay Çeviri Hizmetleri ile çalışıyoruz. Yeniliklere açık, vizyon sahibi, hızlı, dinamik, güler yüzlü ve kesinlikle alanında uzman ekibi ile Uluay Çeviri Hizmetleri sektörünün en iyilerinden biri.
İşim gereği uzun süredir reklam çevirisi yapan tercüme firmaları ile çalışıyorum. İşini bu kadar titiz, hızlı ve kaliteli yapan bir tercüme firması ile daha önce karşılaşmamıştım. Tüm ekibe teşekkürler.
FİYAT TEKLİFİ AL